Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Pomorski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

W Gdyni pomogą rzucić palenie

17.04.2013, Pomoc osobom uzależnionym i współuzależnionym

„W ciągu 5 dni rzucisz palenie!” – zapewniają organizatorzy akcji antynikotynowej, która rozpocznie się 22 kwietnia w Gdyni.

Akcja opiera się na jednej z najskuteczniejszych metod rzucania palenia na świecie, opracowanej w Stanach Zjednoczonych pod koniec lat 50. XX w. Od tego czasu metoda ta pomogła zerwać z nałogiem wielu osobom. Jak przekonują prowadzący terapię, ponad 70% uczestników stosujących się do zaleceń na trwałe zrywa z uzależnieniem.

Teraz o jej skuteczności będą mogli przekonać się mieszkańcy Trójmiasta. Gdyńska filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zaprasza wszystkich na bezpłatne zajęcia, które będą się odbywały codziennie w lokalu przy ul. Krasickiego 32. Kurs potrwa do 26 kwietnia.

Według Światowej Organizacji Zdrowia tytoń zabija prawie 6 milionów ludzi rocznie. Palenie niesie za sobą różne zagrożenia, z których najpoważniejsze to choroby nowotworowe. Mimo to nie brakuje ludzi gotowych sięgnąć po papierosa. Podczas akcji prelegent Jacek Igła będzie przekonywał, że nigdy nie jest za późno, aby zerwać z nałogiem.

Zbliża się 31 maja. W tym dniu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień bez Papierosa. Może warto go uczcić?

Początek zajęć 22 kwietnia, o godzinie 18.

Czytaj więcej o pomocy osobom uzależnionym.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Pomorski
ul. Jaśkowa Dolina 21
80-252 Gdańsk

Nr konta bankowego:
81 2030 0045 1110 0000 0271 7460

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij